PROGRAMOVÁNÍ nejen PRO DĚTI                        aneb                     Jak ovládat robota!

30.09.2023

Použít nebo ovládat - to je rozdíl!?


Generace dnešních dětí bere roboty jako součást našeho světa. Na milost je pomalu bereme i my - dospělí, kteří se v programování a robotech vůbec nevyznáme, ale poslední dobou jsou všude kolem nás! 

Někdy trochu marně se snažíme s nimi komunikovat na infolinkách a chatech telefonních operátorů, připravují nám nákup na Rohlíku, vysávají drobky pod stolem po snídani, když my už jsme na cestě do práce...


Fajn, určitě jsou k užitku, ale jak se ovládají?

To je otázka! Jak vlastně fungují? Je těžké zadat jim příkazy, podle kterých fungují? Dají se zneužít? Je to možná otázky, které napadají i Vás. a co děti? Ty mají jistě jasno :-) 

OZOBOT - těší mě.

Kdo to je OZOBOT a co s ním můžeme dělat? 

Tento málý robůtek naučí ty nejmenší děti čerstvě školou povinné prvním krůčkům k programování a zároveň připraví super výzvy pro teenagery, kteří už pracují v programu Scratch a hledají nové výzvy. 


A co my - dospělí, kteří se v programování a robotech vůbec nevyznáme, ale poslední dobou jsou všude kolem nás! Někdy trochu marně se snažíme s nimi komunikovat na infolinkách a chatech telefonních operátorů, připravují nám nákup na Rohlíku, vysávají drobky pod stolem po snídani, když my už jsme na cestě do práce...